خرید(پژوهش كنترل داخلی در سیستم های كامپیوتری)

مبحث كنترل های داخلی در فصل پنجم، تفكیك وظایف بین كاركنان نجری سیستم دستی حسابداری را مورد بررسی قرار داده است. در چنین سیستمی، هیچ كارمندی مسئولیت كامل یك معامله را بر عهده ندارد، و كار هر فرد توسط فرد دیگری كه یك جنبه دیگر از همان معاملا را انجام مپژوهش كنترل داخلی در سیستم های كامپیوتری|40090639|iq|پژوهش كنترل داخلی در سیستم های كامپیوتری,كنترل داخلی در سیستم های كامپیوتری
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پژوهش كنترل داخلی در سیستم های كامپیوتری وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مبحث كنترل های داخلی در فصل پنجم، تفكیك وظایف بین كاركنان نجری سیستم دستی حسابداری را مورد بررسی قرار داده است. در چنین سیستمی، هیچ كارمندی مسئولیت كامل یك معامله را بر عهده ندارد، و كار هر فرد توسط فرد دیگری كه یك جنبه دیگر از همان معاملا را انجام می دهد، كنترل می شود. تفكیك وظایف، از صحت مدارك و گزارشها اطمینان می دهد و منافع شركت را در برابر تقلب و بی دقتی حفظ می كند.

با كامپیوتری شدن سیستم شركت، اجرای كارهایی كه قبلاً بین افراد بسیاری تقسیم می شد به كامپیوتر واگذار می شود، از آنجا كه كامپیوتر می تواند بسیاری از جنبه های مرتبط به هم معاملات را به سادگی انجام دهد، تلفیق عملیات و ادغام وظایف را نیز باید از آن انتظار داشت. برای مثال، كامپیوتر هنگام تهیه لیست حقوق و دستمزد می تواند با یك بار استفاده از پرونده اصلی، انواع وظایف مرتبط را انجام دهد. از جمله این وظایف، نگهداری پرونده های پرسنلی، شامل اطلاعاتی درباره رتبه كاركنان، نرخ حقوق و دستمزد، بیمه و سایر موارد مشابه، بخشی از وظایف تعیین ساعت كاركرد، تسهیم هزینه حقوق و دستمزد، و تهیه فیش و چك پرداخت حقوق و دستمزد است.

باوجود ادغام وظایف متعدد در سیست كامپیوتری، به هیچ وجه از اهمیت كنترل های داخلی كاسته نشده است. عوامل اساسی مربوط به كنترل های داخلی رضایت بخش در سازمان های بزرگ، در مورد سیستم های كامپیوتری نیز مصداق دارد. با وجود تغییر در سازمان عملیات، باز هم تفكیك وظایف و تعیین صریح مسئولیت ها از عوامل اصلی و پا برجا كنترل های داخلی محسوب می شود. به هر حال، این مفاهیم سنتی كنترل، با كنترل های برنامه ای و سخت افزاری كامپیوترها، كاملتر شده است.

در نشریات حسابرسی، كنترل های داخلی مربوط به سیستم های كامپیوتری اغلب به كنترل های عمومی یا كنترل های كاربردی طبقه بندی شده است. كنترل های عمومی به تمام موارد كاربرد كامپیوتر مربوط می شود و شامل مواردی مانند: الف) سازمان مركز كامپیوتر، ب) روش های ایجاد، مستندسازی، آزمایش و تصویب سیستم اولیه و هر گونه تغییرات بعدی آن، پ) كنترل های تعبیه شده در سخت افزار (كنترل دستگاه های كامپیوتر) و ت) ایمنی پرونده ها و دستگاه هاست. از طرف دیگر، كنترل های كاربردی به سیستم های كاربردی حسابداری خاصی مانند سیستم حقوق و دستمزد كامپیوتری مربوط می گردد. كنترل های كاربردی شامل ضوابطی برای مطمئن شدن از قابلیت اطمینان اطلاعات ورودی، كنترل های پردازش و كنترل های گزارش های خروجی است.


مطالب دیگر:
📃پاورپوینت مدیریت و مهندسی ارزش 2📃پاورپوینت شناخت مراکز خرید معاصر در ایران📃پاورپوینت ارگونومی در رستوران📃پاورپوینت کامپوزیت ها و کاربرد آنها📃پاورپوینت بتن پلیمری و مزایای آن📃پاورپوینت سلفریجز بیرمنگام انگلستان و پلان موقعیت📃پاورپوینت آشنایی با لوله های u-pvc📃پاورپوینت بهینه سازی تاسیسات هتل📃پاورپوینت آشنایی با تاریخچه و انواع بازار درایران📃پاورپوینت موزه ولکانیا و موقعیت قرارگیری آن📃پاورپوینت آموزش مهارتهای زندگی : رفتارهای جراتمندانه📃پاورپوینت تغذیه در المپیک لندن📃پاورپوینت کارآموزی یک ساختمان مسکونی📃پاورپوینت کتاب مهارتهای آموزشی و پرورشی ( روشها و فنون تدریس) 📃پاورپوینت راهنمای مواد کامپوزیتی📃پاورپوینت آجر های سنتی و خواص آجر📃پاورپوینت تخریب ،تعمیر و بازسازی و روش های تعمیرکاری📃پاورپوینت ساختمان با مصالح بنایی و انواع ملاتها📃پاورپوینت کتاب و درس مهندسی نرم افزار 1 📃پاورپوينت طرح توجیهی کمپوت کنسانتره📃پاورپوینت کتاب مهندسی نرم افزار 2 📃پاورپوینت معرفی انواع میراگر در سازه📃پاورپوينت طلاق عاطفی و نابسامانی های نظام خانواده و اجتماع📃پاورپوینت میراگر های جرمی تنظیم شده📃پاورپوینت نگهدارنده های الاستومتر و سیستم لغزشی