خرید(مقاله مالیات بردرآمد املاک)

ماده 52- درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیتهای مقرر در این قانون مشمول مالیات بردرآمد املاک میباشد. ماده 53- درآمد مشمول مالیات املاکی که به اجاره واگذار میگردد عبارتست از کل مال الاجاره اعممقاله مالیات بردرآمد املاک|40090632|iq|مقاله مالیات بردرآمد املاک,مالیات بردرآمد املاک
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقاله مالیات بردرآمد املاک وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

ماده 52- درآمد شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از واگذاری حقوق خود نسبت به املاک واقع در ایران پس از کسر معافیتهای مقرر در این قانون مشمول مالیات بردرآمد املاک میباشد.

ماده 53- درآمد مشمول مالیات املاکی که به اجاره واگذار میگردد عبارتست از کل مال الاجاره اعم از نقدی و غیر نقدی پس از کسر بیست و پنج درصد بابت هزینه ها و استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره. درآمد مشمول مالیات در مورد اجاره دست اول املاک مورد وقف یا حبس بر اساس این ماده محاسبه خواهد شد. در رهن تصرف،راهن طبق مقررات این فصل مشمول مالیات خواهد بود. هرگاه موجر مالک نباشد درآمد مشمول مالیات وی عبارتست مابه‌التفاوت اجاره دریافتی و پرداختی بابت ملک مورد اجاره. حکم این ماده در مورد خانه های سازمانی متعلق به اشخاص حقوقی در صورتیکه مالیات آنها طبق دفاتر قانونی تشخیص شود جاری نخواهد بود.

تبصره 1- محل سکونت پدر یا مادر یا همسر یا فرزند یا اجداد و همچنین محل سکونت افراد تحت تکفل مالک اجاری تلقی نمی شود مگر این که به موجب اسناد و مدارک ثابت گردد که اجاره پرداخت می شود. در صورتی که چند واحد مسکونی محل سکونت مالک و یا افراد مزبور باشد یک واحد برای سکونت مالک و یک واحد مسکونی برای هر یک از افراد مذکور به انتخاب مالک از شمول مالیات از این بخش خارج خواهد بود.


مطالب دیگر:
📃نقشه زمین شناسی شهرستان گچساران📃نقشه زمین شناسی شهرستان کهگیلویه📃پروژه های دانشجویی کار بر روی تصویر با سی شارپ📃آموزش ایتبس 2013 مطابق با آیین نامه های جدید📃سورس جامعه مجازی دانشجویی با امکانات عالی و کد کامل در asp.net با زبان سی شارپ📃نقشه زمین شناسی شهرستان اهواز📃نقشه زمین شناسی شهرستان اندیمشک📃نقشه زمین شناسی شهرستان باغملک📃نقشه زمین شناسی شهرستان بهبهان📃نقشه زمین شناسی شهرستان دزفول📃نقشه زمین شناسی شهرستان هندیجان📃نقشه زمین شناسی شهرستان ایذه📃نقشه زمین شناسی شهرستان لالی📃نقشه زمین شناسی شهرستان مسجد سلیمان📃نقشه زمین شناسی شهرستان امیدیه📃نقشه زمین شناسی شهرستان رامهرمز📃پیچ گوشتی طراحی شده در سالیدورک و کتیا📃مقایسه تأثیر الگوی مبتنی بر روش مشارکتی و الگوی مبتنی بر روش یادگیری انفرادی+ پرسشنامه 177صفحه ای📃مجموعه کامل و گام به گام آموزش تصویری ArcGIS (مقدماتی تا پیشرفته)📃آموزش تصویری اسکیس با نرم افزار اتوکد📃نقشه اتوکد جزیره کیش📃نقشه های اجرایی سوله با اتصالات پیچ و مهره ای📃نقشه زمین شناسی شهرستان شوش📃نقشه زمین شناسی شهرستان شوشتر📃پریز برق طراحی شده در سالیدورک و کتیا